Rozhovor k filmu HP a vězeň z Azkabanu

23. ledna 2008 v 11:12 | essylt |  DT - články
Juliet z Leaky cauldron přepsala živé vystoupení Davida Thewlise z 8. června na Rove Live (australský televizní program Rove Live, živé rozhovory s osobnostmi).
Pozn. - Davidovy výrazy by podle Leaky Cauldron v australské televizi dostaly rating 15
Rove: Je to několikrát oceněný herec, který hrál po boku hvězd jako Brad Pitt, Marlon Brando a Leonardo DiCaprio. Do svého hvězdného seznamu si nyní může připsat Daniela Radcliffa, protože ve třetím díle Harry Pottera na sebe bere podobu profesora Lupina. Film má premiéru ve čtvrtek, podívejte se na ukázku.
(následuje ukázka)
Rove: Prosím přivítejte Davida Thewlise. (David přichází na scénu, posadí se a všimne se velkého podnosu plného M&M's)
Rove: To jsou fazolky tisíckrát jinak.
David: No tisíckrát asi zrovna ne.
Rove: Jak se máte?
David: Jsem unavený, přijel jsem před třemi dny.
Rove: Byl jste tu již někdy?
David: Ano, v Austrálii už jsem byl, před šesti lety jsme nahoře v Cairns dělali film "Ostrov doktora Moreau".
Rove: Už si vzpomínám, Marlon Brando tam výjimečně nehrál roli ostrova, což je zvláštní.
David: Ne, ale snažil se.
Rove: Nemáte ten film rád?
David: Ne, není to zrovna jeden z těch nejlepších, co jsem kdy dělal. Nepatří ani mezi ty nejhezčí, co jsem kdy dělal.
Rove: No dobře, a co třeba tenhle. Harry Potter už má za sebou dva díly, je to velmi známá záležitost - připravoval jste se hodně?
David: Ani ne, i když jsem propátral pár chatroomů, abych si zjistil něco o té postavě, a spousta dětí byla opravdu znepokojená, že zrovna já budu tu postavu hrát, protože mě nikdo neznal, chtěli Jude Lawa nebo Ewana McGregora nebo prostě obecně někoho, kdo je hezčí.
Rove: O kom se ještě pro tu roli uvažovalo?
David: Myslím, že o nikom, byl jsem první na řadě.
Rove: Gratuluji…teď jim můžete něco vzkázat…
David: Myslím, že Jude neměl prakticky šanci…je to můj kamarád, nemůžu ho tu pomlouvat…
Rove: To je v pořádku, jen pokračujte, tenhle kousek vystřihneme.
David: Je to vůl. [David použil výraz twat, který může znamenat i něco jako fešák, v urážlivé podobě, a může to být i hodně nepěkná nadávka]
Rove: Takže, když jste tu roli dostal, mohl jste se s tím třeba chlubit před svými přáteli, kteří mají malé děti? Jste teď mezi mladšími populárnější?
David: Úplně nejlepší na téhle věci je pozorovat reakci dítěte, kterému řeknete, že jste hrál tuhle postavu. V Londýně měl film premiéru minulý týden, takže až se budu v pondělí vracet do Anglie, očekávám nějaký ten nekritický obdiv. Doufám, že přijde. Pokud ne, budu zklamaný (smích).
Rove: Prý máte u domu nějakou ceduli?
David: Je to pravda, ale jsem z toho trochu zmatený, protože se to objevilo v britských novinách. Dva mí kamarádi mi koupili v zahradnickém centru ceduli s nápisem "Mudlům vstup zakázán" a na druhé straně "Hraju Famfrpál." Měli dojem, že to bude roztomilý dárek. Ta cedule stojí na zadním dvorku a vidět ji můžou jenom nejbližší sousedi. A pak se to objevilo v novinách a teď je to na internetu a teď se mě na to ptáte v australské televizi. Já toho zas…nýho souseda asi přetrhnu. Mám dojem, že jedna ženská, co se jmenuje Joan a bydlí vedle, mi asi bez dovolení vlezla na zahradu.
Rove: Možná prodává dům a chce si navýšit cenu?
David: A já doufám, že má kabelovou televizi a dívá se. Joan, jsi v průšvihu.
Rove: Byl jste fanoušek knih, než jste natočil film?
David: Skoro jsem tenkrát v prvním dílu hrál Quirella a nakonec to hrál Ian Hart, můj kamarád, a tak jsem se k tomu dostal. Pracovali jsme na něčem s Ianem a on uviděl, že mi tam leží scénář a řekl: "Hraješ v Potterovi?" a já řekl: "Ještě nevím, měl bych hrát Lulu nebo Lupuse nebo jak se to jmenuje." A on na to: "Tak to hraješ Lupina, to je ta nejlepší role." A kvůli tomu jsem do toho vlastně šel.
Rove: Řekněte mi něco o profesoru Lupinovi, je to velmi důležitá postava. Je to skvělá role.
David: Ano, to je. Totiž, lidé ho asi znají lépe než já, jestli četli tu knihu. Když jsem začal pracovat na filmu, tak jsem ten třetí díl přečtený neměl. Ale v podstatě je to nový učitel Obrany proti černé magii...[pozn. - následuje vtip se záměnou slov Arts - umění, magie a arse - zadek] pozor, je to Arts, ne arse (smích)…Obrana proti černým zadkům…to vypadá na další pokračování (smích). No dobře, je to prostě velmi přátelský, laskavý učitel, který skrývá jedno temné tajemství, které bych neměl prozrazovat, ale koneckonců je to jedna z nejvíc prodávaných knih, takže se proměním ve vlkodlaka.
Rove: Chtěl jsem zrovna říct, a vlastně to můžu i ukázat, že máte i svoji figurku (vytahuje figurku Lupina, která se dá přestavět na vlkodlaka). A ta se dá takhle proměnit, přetransformovat…
David: Já jsem takový transformer.
Rove: Umíte to vrátit zpátky do lidské podoby?
David: No, já jsem zvyklý to dělat trochu jinak. Měl bych vysvětlit, že jsem vyrostl v Anglii ve městě Blackpool v hračkářství, a ze mě se taky stala hračka, což je fantastické. Kdysi jsem prodával Lego, a teď je ze mě Lego.
Rove: Ještě se chci na něco zeptat, než skončíme. Daniel Radcliffe v jednom nedávném rozhovoru řekl, že si myslí, že Harryho čeká na konci knihy smrt. Co si myslíte, jak to s Harrym dopadne?
David: Vážně to řekl?
Rove: Ano, řekl, že je to nevyhnutelné.
David: Tak to by mě dost otrávilo, kdyby to J.K. Rowlingové po všech těch filmech a knihách udělala. Má tu přece být sedm knih. On si vážně myslí, že se tohle stane?
Rove: Vypadá to, že ano.
David: Tak v tom případě se obávám, že já taky zemřu, protože jsem si právě koupil dům.
Rove: Ještě se může vrátit [pozn. - teď zřejmě už mluví o Lupinovi]
David: No, každopádně se vrací v pátém díle. Když jsem nedávno poprvé potkal J.K. Rowlingovou, byl jsem na ni opravdu hodný a pozval ji na skleničku.
Rove: Ten Lupin je skvělá postava! Mohl by z něj být hrdina!
David: Ano, je to moje oblíbená postava a já doufám, že ho nezabije tak jako před nedávnem zabila někoho jiného.
Rove: Takže, film přichází do kin ve čtvrtek. Harry Potter a Vězeň z Azkabanu. Poděkujte prosím Davidu Thewlisovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama